UncategorizedWorld

FDA paneli, 18 yaş ve üstü kişiler için Johnson & Johnson COVID güçlendiricisini önerir…

Danışmanlar oybirliğiyle, tek doz aşı olanların en az iki ay sonra bir destek almaları gerektiğine oy verdi.

Cuma günü ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne yönelik bir danışma paneli, Johnson & Johnson’ın tek doz koronavirüs aşısını alan kişilerin en az iki ay sonra bir destek aşısı olmalarını oybirliğiyle tavsiye etti. 

J&J aşısı, 18 yaş ve üstü kişiler için acil kullanım izni için bu yılın başlarında onaylandı. FDA genellikle aşı danışma panelinin tavsiyelerine uyar. Cuma günü ilerleyen saatlerde, panelin Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nün ” karıştır ve eşleştir ” destek çalışmasına ilişkin bir sunum yapması bekleniyor . 

COVID-19  aşıları hastaneye yatmayı önlemede oldukça etkilidir . Yaz boyunca, delta varyantı ABD’yi kasıp kavururken COVID-19 vakalarının, hastaneye kaldırılanların ve ölümlerin sayısı arttı. Bazı eyaletlerde rekor sayıda vaka görüldüğünden, neredeyse tüm hastaneye yatış ve ölümlerin nedeni aşılanmamış kişilerdir – Temmuz itibariyle %97’nin üzerinde .

Our World in Data’ya göre, düşük gelirli ülkelerdeki insanların yaklaşık %2,7’si herhangi bir koronavirüs aşısından bir doz almıştır . 

Johnson & Johnson’da küresel araştırma ve geliştirme başkanı Dr. Mathai Mammen, “Klinik programımız, COVID-19 aşımızın güçlendiricisinin, tek atış aşımızı alanların koruma seviyelerini yüzde 94’e çıkardığını buldu” dedi. , bir sürümde. “Aynı zamanda, güçlü ve uzun süreli koruma sağlayan tek seferlik bir COVID-19 aşısının, küresel nüfusu aşılamak için çok önemli bir bileşen olmaya devam ettiğini kabul etmeye devam ediyoruz.”

Pazartesi günü The New York Times tarafından bildirilen hareket,  şirketin geçen ay 18 yaş ve üstü yetişkinlerde COVID-19 aşısı hakkında ek veriler yayınlamasının ardından geldi . Johnson & Johnson, ilk aşıdan iki ay sonra verilen aşısının takviye dozunun ABD’de semptomatik COVID-19’a karşı %94 ve şiddetli COVID-19’a karşı %100 etkili olduğunu söyledi ve bu da onu ABD ile aynı ligde tutuyor. mRNA kuzenleri Pfizer ve Moderna. 

Johnson & Johnson Salı günü yaptığı açıklamada, ilk atıştan altı ay sonra bir güçlendirici verildiğinde, “güçlendiriciden bir hafta sonra antikor seviyeleri dokuz kat arttı ve güçlendiriciden dört hafta sonra 12 kat daha yüksek tırmanmaya devam etti” dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu