UncategorizedWorld

Elon Musk, Tesla’nın merkezini Teksas’a taşıyacağını söyledi…

Musk, bir hissedar toplantısında “Açık olmak gerekirse, Kaliforniya’daki faaliyetlerimizi genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk , elektrikli otomobil üreticisinin şirket merkezini Kaliforniya’dan Teksas’a taşıma planlarını duyurdu.

Perşembe günü bir hissedar toplantısında Musk, “Genel merkezimizi Austin, Teksas’a taşıdığımızı duyurmaktan heyecan duyuyorum” dedi. Otomobil üreticisi şu anda Palo Alto, California’da bulunuyor.

“Açık olmak gerekirse, Kaliforniya’daki faaliyetlerimizi genişletmeye devam edeceğiz” dedi. “Bu Tesla’nın Kaliforniya’dan ayrılması meselesi değil.”

Musk Aralık ayında kişisel olarak Teksas’a taşınacağını söyledi ve Mayıs 2020’de Tesla’nın merkezini “hemen” Teksas veya Nevada’ya taşıyacağını tweetledi .

Musk  , 2020 yazında Teksas’ta bir Tesla gigafactory geliştirmeye başladı ve eyalet aynı zamanda Musk’ın şirketlerinden biri olan SpaceX’in operasyon yerlerinden biri . Musk, roket üreticisi için çalışmakla ilgilenen mühendisleri, teknisyenleri ve inşaatçıları Teksas’a taşınmaya zorladı. “Lütfen Starbase’e veya Teksas’taki Brownsville/South Padre bölgesine taşınmayı düşünün ve arkadaşlarınızı bunu yapmaya teşvik edin!” Musk Mart ayında tweet attı .

Tesla genel merkezinin taşınması, geçen yıl Kaliforniya, Alameda İlçesindeki yetkililerle , Tesla’nın Fremont, Kaliforniya’daki fabrikasının işçi güvenliği endişeleri nedeniyle zorla kapatılmasıyla ilgili bir dizi çatışmayı takip ediyor . Musk sonunda emri görmezden geldi ve pandeminin ciddiyetini küçümsedikten sonra fabrikayı yeniden açtı ve yetkilileri onu tutuklamaya cüret etti . Tutuklama yapılmadı, ancak Musk, Tesla’nın “Anayasal özgürlüklerimize ve sadece sağduyuya aykırı davrandığı” için ilçeye dava açacağını tweetledi.

Tesla, Lone Star State’in ilgisini çeken tek teknoloji santrali değil. İş yazılımı ve hizmetleri şirketi Oracle, Aralık ayında , çalışanlarına “nerede ve nasıl çalıştıkları konusunda daha fazla esneklik” sağlamak için şirket merkezini Silikon Vadisi bölgesinden Austin’e değiştirdiğini söyledi. Öncü Silikon Vadisi şirketinin soyundan gelen Hewlett-Packard Enterprise, 2020’de merkezini San Jose, California’dan Houston’a taşıdığını söyledi .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu