TEKNOLOJİUncategorized

Apple, Epic Games Fortnite davasına itiraz etmeye başladı, mahkeme kararıyla App Store değişikliklerini ertelemek istiyor…

Teknoloji devi, bir temyiz bildiriminde bulunur ve bir ABD bölge yargıcından App Store’da değişiklik yapılmasını gerektiren emirlerin askıya alınmasını ister.

Apple Cuma günü , Fortnite yapımcısı Epic Games ile yasal savaşında ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers’ın kararına itiraz etme girişimine başladı . 

İki şirket, geçen yıldan beri iPhone ve iPad App Store’un nasıl çalıştığı konusunda çekişiyor ve bu, Rogers’ın büyük ölçüde Apple’ın lehine karar verdiği bir davaya yol açtı. O konu bir o Apple uygulaması geliştiricileri hakkında düğmeleri, bağlantıları ve diğer bilgileri eklemek için izin vermelidir ilan olsa iktidar yaptılar onların uygulamaların içinde alternatif ödeme seçenekleri potansiyel olarak Apple’ın uygulama içi ödeme sistemleri engellemeyi ve% 30’a kadar ücretleri teknoloji devi ücretleri. Apple Cuma günü yaptığı açıklamada, kararın hem kendisine hem de müşterilerine zarar verebileceğini söyledi ve Apple’ın temyiz sırasında her zamanki gibi çalışmasına izin verilmesini istedi.

Yargıcın kararının yürürlüğe girmesini geciktiren Apple, başvurusunda Apple’ın “şirket karmaşık ve hızla gelişen yasal, teknolojik ve ekonomik sorunlar üzerinde çalışırken tüketicileri ve platformunu korumasını” sağlayacağını söyledi.

Apple, Eylül ayında hakimin kararını “büyük bir kazanç” olarak nitelendirmişti. Epic yorum yapmaktan kaçındı.

Apple’ın başvurusu, iPhone ve iPad App Store’a yönelik devam eden yasal savaşındaki en son dönüm noktası oldu. Apple, ilk olarak 2008’de piyasaya sürdüğü App Store aracılığıyla yalnızca iPhone ve iPad için uygulama indirmelerine izin veriyor. Popüler çevrimiçi savaş oyunu Fortnite’ı yapan Epic, geçen yıl Apple’a, App Store’un yanı sıra kurallarını da kontrol ettiğini söyleyerek dava açtı. o cihazlarında içi satın alma bir kesim alarak içerir , antitröst yasalarını ihlal. 

Rogers, geçen ay verdiği kararda Epic’in iddiasını yerine getirmediğini, ancak Apple’ın ticari uygulamalarını da eleştirdiğini söyledi. Eylül ayında 185 sayfalık bir kararda, “Ortak konular, rekabeti makul olmayan bir şekilde kısıtlayan ve tüketicilere zarar veren Apple uygulamalarından geçiyor” diye yazdı . Epic, o zamandan beri yargıcın kararına da itiraz etti . Bu arada Apple, Epic’in geliştirici politikalarını ihlal ettiği için Fortnite’ın App Store’a geri dönmesine izin vermedi .

Apple, erteleme talebini görüşmek üzere 16 Kasım’da bir duruşma istedi. Bu arada Epic’in Aralık ayında temyiz için argümanları açmaya başlaması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu