World

Sunderland Üniversitesi siber saldırı düzeltme tarihi bilinmiyor…

Sunderland Üniversitesi rektör yardımcısı, “büyük bir siber saldırının” neden olduğu kesintinin ne zaman düzeltileceğini “bilmiyoruz” dedi.

Üniversitedeki telefon, web sitesi ve bilişim sistemleri günlerdir kapalı .

Geçici bir web sitesindeki bir video mesajında Sir David Bell, üniversite pandemiden kurtulduğu için saldırının “özellikle üzücü” olduğunu söyledi.

“Durumu çözmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin Covid-19 karantinalarından sonra hayata “iyice uyum sağladıklarını” ve “kampüslerin çok daha canlı olduğunu” söyledi.

Rektör yardımcısı, “Bu nedenle, üniversitemizin büyük bir siber saldırıya uğraması özellikle üzücü” dedi ve ekledi: “Sonuç olarak, son birkaç gündür BT sistemlerimizde ve hizmetlerimizde kapsamlı kesintiler yaşadık. .

“Açık soru, bu durumun ne kadar süreceğidir? Şu anda dürüst cevap şu ki bilmiyoruz.”

“Dış uzmanlara” danışıldığını ve üniversitenin öğretimi sürdürmek ve “elimizde tuttuğumuz verileri korumak” için “ellerinden gelen her şeyi yaptığını” söyledi.

“Öğrencilerin kampüslerimize gelmeye devam etmelerini istiyoruz, böylece öğretme ve öğrenmeyi sürdürebiliriz” diye ekledi: “Biraz zaman alabilir ama bunu birlikte aşacağız.

Newcastle ve Northumbria Üniversiteleri , Ulusal Siber Güvenlik Merkezi’nin eğitim kurumlarına yönelik saldırılarda ani bir artış olduğu konusunda uyardığı geçen yıl Eylül ayında bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu