UncategorizedWorld

Yaygın çip sıkıntısı…

Bugün birden fazla endüstride milyonlarca ürün, çalıştırmak için bilgisayar çiplerine güveniyor ve yarı iletken üreticilerinin fabrikaları şu anda talebi karşılamak için tam anlamıyla çalışıyor.

Dünyanın en büyük çip alıcılarından biri olan Apple gibi akıllı telefon üreticilerinin yanı sıra otomobil endüstrisi ve video oyun konsolu üreticileri gibi diğer sektörler de ciddi şekilde etkilendi .

Temmuz ayında Apple CEO’su Tim Cook, yatırımcıları yarı iletken sıkıntısının iPhone ve iPad satışlarını etkileyebileceği konusunda uyardı.

Yatırım şirketi Wedbush, tüketici talebi bu yılın geri kalanında sevk edilen iPhone sayısına ayak uydurmaya devam ederse, Apple’ın tatil sezonu için beş milyondan fazla iPhone 13 birimi sıkıntısı yaşayacağını tahmin ediyor.

Ancak Wedbush analistleri Daniel Ives ve John Katsingris, akıllı telefonların 2022’nin başlarında piyasaya çıkmasını bekledikleri için çip sıkıntısının “endişelenmediğini” vurguladılar.

“Geri adım atmak, iyi anlaşılmış tedarik zinciri sorunları nedeniyle Aralık çeyreğinden Mart çeyreğine taşınan 5 milyon ila 10 milyon birimin bizim için endişe kaynağı değil ve sonuçta Wall Street’in beklediğinden daha güçlü bir talep yörüngesine işaret ediyor. ,” dediler.

“Bugünün haberlerini, oynamaya devam eden çok yıllı bir süper bisiklet iPhone 12/13’te bir hız artışından başka bir şey olarak görmüyoruz.”

Onların görüşleri, tüketiciler 5G ağları için cihazları yükseltmeye çalışırken, yeni iPhone 13 modellerinin güçlü bir satış yılı olacağını tahmin eden diğer birkaç analist tarafından paylaşılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu