TEKNOLOJİUncategorized

Facebook, Instagram dahil hizmetler tekrar isabet aldığı için özür diliyor…

Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta saatlerce süren büyük bir kesintiden günler sonra hizmetlerindeki sorunları tekrar bildirdikten sonra özür diledi.

Şirket, bir “yapılandırma değişikliğinin” kullanıcıları küresel olarak etkilediğini söyledi.

Olayın, bu hafta başlarında altı saatten fazla bir süre boyunca ürünlerinin devre dışı bırakıldığı kesintiyle ilgili olmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook, Instagram, Messenger ve Workplace ürünlerinin etkilendiğini söyledi.

Şirket Cuma akşamı yaptığı açıklamada, “Son birkaç saat içinde ürünlerimize erişemediyseniz çok üzgünüz” dedi. “Birbirinizle iletişim kurmak için bize ne kadar bağımlı olduğunuzu biliyoruz. Sorunu çözdük – bu hafta gösterdiğiniz sabır için tekrar teşekkürler.”

Daha önce, web izleme grubu Downdetector, Cuma günü nispeten kısa bir süre için Instagram ile ilgili sorunları bildiren kullanıcılardan çığ gibi bir mesaj geldiğini söyledi.

Bazıları, ikinci Instagram kesintisinden şikayet etmek ve konuyla ilgili memleri paylaşmak için hemen Twitter ve diğer sosyal medya platformlarına gitti.

Pazartesi günü, WhatsApp ve Instagram’ın sahibi olan Facebook, yalnızca firmanın hizmetlerini değil, aynı zamanda çalışanların iş izinlerini ve e-postalarını da etkileyen büyük kesinti için dahili bir teknik sorunu suçladı.

Servisler Pazartesi günü saat 16:00 GMT’den 22:00 civarına kadar kapalıydı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu