TEKNOLOJİUncategorized

PS5 yeniden stoklama izleyicisi…

PS5 mi bulmanız gerekiyor? Bu hafta nasıl alacağımıza dair ipuçlarımız var.

25 Ağustos Çarşamba, Walmart, GameStop (paketler halinde) ve Amazon’da (Hazine Kamyonu programı aracılığıyla) satın alma fırsatlarıyla büyük bir PS5 stok günüydü. 26 Ağustos Perşembe günüiçin, scuttlebutt PS5 Hedef vurabilir. Sonuçlanacak mı? Bunu zaman gösterecek.

PS5’i ele geçirmek ister misiniz? Ps5’in hem standart sürümünü hem de dijital sürümünü satan tüm yerleri aylardır takip ediyoruz ve binlerce insanın göründüklerinde konsola el sürmelerine yardımcı oluyoruz. Kendiniz bir tane bulmakta sorun yaşıyorsanız, bu makalede ödeme yapmak için tüm ipuçlarımız ve bir sonraki PS5 grubunun ne zaman satın alınacağını izlememiz gerekir.

Konsolun son bir ay içinde satışa sunulduğu her yerde

PS5 her zaman her yerde stokta yok gibi görünebilir, ancak gerçekten şaşırtıcı düzenlilik ile satın almaya çıkıyor. İşte son zamanlarda bulduklarımız:

  • Sony: 17 Ağustos, 19, 24
  • Amazon: 25 Ağustos
  • GameStop: 27 Temmuz, 3 Ağustos, 17, 25
  • Hedef: Ağu 10
  • Walmart: 29 Temmuz, 5 Ağustos, 12, 25
  • Best Buy: 23 Temmuz

PS5’i satın almak neden bu kadar zor?

Hala bir PS5 almak için mücadele etmenin üç büyük nedeni vardır. Birincisi, sistemin gerçekten popüler olduğu en belirgin olanıdır. Sony, PS5’in en çok satan konsolu olduğunu doğruladı ve lansmandan bu yana 10 milyon adet sattı.

İkinci neden, dünyadaki elektroniklerin çoğunu etkileyen mevcut çip kıtlığıdır. Sony, mali yıl için 14.8 milyon konsol hedefinikarşılayacak kadar çip sağladığını söyledi.

Son nedene gelince, iş botlara geliyor. Bayiler aynı anda çok sayıda PS5 satın almak için yazılım kullanıyor ve gerçek insanların satın alması için sadece birkaç tane bırakıyor. Perakendeciler PS5 stoklamaları sırasında çeşitli bot korumaları ekledi, ancak bu kısıtlamalar sadece bayileri çok fazla engelliyor.

Sony’nin PlayStation Direct’inden nasıl PS5 alabilirim?

En sık PS5 stoklamaları olan mağaza Sony’nin resmi mağazası PlayStation Direct. Damlalar genellikle hafta ortasında (Salı, Çarşamba, Perşembe) 14:00 PT.m’de (17:00.m ET) gerçekleşir. Sony’nin son zamanlarda yaptığı şey, mağazaya özel erişim için şanslı birkaç e-posta daveti vermektir, bu da genellikle 12 p.m. PT’de (3 p.m. ET) başlar.

Bu özel davetlerden birini almak için sadece şansa değil, aynı zamanda bir PSN hesabına da ihtiyacınız vardır. Bu PSN web sitesinde yapılabilir ve ücretsizdir. Kaydolırken Sony’den pazarlama e-postalarını kabul etmeyi unutmayın. Buradan, sabırlı olmak ve senin tarafında biraz şans olması meselesi. Öncelikli erişim e-postaları rastgele gönderiliyor gibi görünüyor, ancak dikkate alınmak için PlayStation Direct’teki kuyruklardan birine katılmanız gerekecek.

PlayStation Direct PS5 stoklama diğer perakendecilerden biraz farklı çalışıyor. Başlangıç saatinde, sıranın ne zaman başlayacağını gösteren bir geri sayım saati içeren bir karşılama sayfası vardır. Bu sayfada kalabilirsiniz ve zaman bittiğinde, web sitesi insanları bir PS5 satın almak için bir satıra yerleştirmeye başlayacaktır. Sayfa güncellenir ve daha kısa bir süre daha iyi olmak için ne kadar beklemeniz gerektiğini söyler, ancak bu bir garanti değildir. Şansınıza yardımcı olmak için, sıraya girdikten sonra bağlantıyı telefonunuz gibi diğer cihazlarınızla paylaşın. Her cihazın farklı bir IP adresi kullandığından emin olun (örneğin, bilgisayarınız ev Wi-Fi’nizi kullanırken telefonunuzun mobil planında olması gibi). Bu, diğer cihazınız daha hızlı hareket eden farklı bir çizgiye yerleşebileceğinden şansınızı artırabilir. Daha önce de belirtildiği gibi bir PS5 almasanız bile, bir sonraki turda bir tane satın almak için bir geçiş alabilirsiniz.

PS5 bulmak için bazı yararlı ipuçları nelerdir?

Walmart, GameStop, Amazon, Target ve Best Buy gibi büyük perakendeciler genellikle stoklama öncesinde çok fazla bildirimde yapmazlar. Bazen sabah, diğer zamanlarda öğleden sonra ve hatta bazı durumlarda, gecenin bir yarısı stoklarlar. İşte rekabette sıçramanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

İlk ipucu: PS5 envanter düşüşü için bir uyarı görene kadar beklemeyin. Günlük veya hatta günde birden fazla kez stok güncellemeleri için büyük perakendecilerdeki bağlantıları kontrol edin. (Hepsini aşağıda sıraya dizdik.) Bazı PS5 kullanılabilirliklerinde olursanız, mümkün olduğunca çok tarayıcı ve cihazla birlikte gidin. Örneğin bir masaüstünde chrome, Firefox ve Edge’de perakendecinin sayfasını açın. Ardından aynı şeyi telefonunuzda ve tabletinizde de yapın. Ne kadar çok cihaz ve tarayıcı olursa o kadar iyi. Piyango biletlerindeki gibi: Ne kadar çok biletiniz varsa, kazanma şansınız o kadar artar.

İkinci ipucu: Farklı perakendecilerde hesaplar oluşturun ve PS5 almaya çalışacaksanız zaten giriş yaptığınızdan emin olun. Dizüstü bilgisayar, masaüstü veya telefon olsun, satın alabileceğiniz tüm kargo, fatura ve ödeme bilgilerinizin hangi cihazdan güncel olduğundan emin olun. Bu, perakendecilerin siteleri hızla tıkandıkça çok daha hızlı kontrol etmeyi çok daha hızlı hale getirir ve insanların bir PS5’i güvence altına alma şanslarını kaybetmelerine neden olur.

Üçüncü ipucu: Bu gönderiyi tekrar kontrol etmeye devam edin ve güncellemeler için CNET ve Oscar Gonzalez’i Twitter’da takip edin.

Ekstra ödeme yapmak istersem başka nereden PS5 satın alabilirim?

Şu anda bir PS5 satın almayı düşünüyorsanız (ve önümüzdeki birkaç ay içinde düşmek üzere olan büyük PS5 oyunlarının sayısıyla, baskının devam ettiğini biliyoruz), bunu yapabilirsiniz, ancak eBay veya StockX gibi sitelerde yüklü bir işaretleme maliyetine. Örneğin, eBay’de PS5 birimlerinin 1.000 doların üzerinde fiyatlandırdıklarını gördük, ancak fiyatlar yavaş yavaş yaklaşık 700 dolara indi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu