TEKNOLOJİUncategorized

Birçok ‘Made in THE USA’ markasını çevrimiçi bulabilirsiniz, ancak dikkat çekmek için savaşmaları gerekir…

Dikiş makinelerinin uğultusu, Seattle’daki Tom Bihn üretim katındaki turuma eşlik ediyor, çalışanlar kumaş parçalarını kesiyor, sonra da işçilerin parçaları birbirine diktiği makineden makineye geçiriyorlar. Son olarak, bar taburesi yüksekliğindeki sandalyelerde oturan iki kalite kontrol denetçisi, ortaya çıkan her torbayı bir ışık altında tutar, dikişlerin olması gereken gevşek iplikleri veya delikleri kontrol eder, bazen yıpranmaları önlemek için naylon kayışların uçlarını tamamen eritmek için bir çakmak çıkarır.

Şirketin sırt çantaları, kamera taşıyıcıları ve haberci çantaları popülerdir, ancak müşteriler bunları yalnızca Tom Bihn web sitesinde (veya pandemiden önce şirketin tesisindeki showroomda) bulabilirler – perakende mağazalarında veya üçüncü taraf web sitelerinde satılmazlar. tombihn.com,renk kombinasyonlarını donatabilir ve seçebilir ve her çantaya giren özel naylonlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Fiyatlar en üst düzey sırt çantası için 55 $ ile 370 $ arasında değişmektedir.

Tom Bihn operasyon şefi Nik Dukich, hedef kitlenin istedikleri çanta türünü derinlemesine araştıran insanlar olduğunu söylüyor.

Biz torba için tasarlanmış torba inekleriyiz.

Her çantayı Seattle’daki evinde yapmak için işçilik maliyetleri, hataları erken yakalamak gibi faydaları olsa bile, yurtdışında olduklarından daha yüksektir. Küresel Veriler’den elde edilen ücret tahminlerine göre, ABD’de konfeksiyon yapan işçiler Çin’de kazandıklarından yaklaşık 3,5 kat, ABD’nin en büyük iki tekstil ve konfeksiyon ithalatı kaynağıolan Vietnam’da ise 13 kat daha fazla kazanıyor. Ancak şirket bu giderin bir kısmını dengeleyebiliyor, çünkü yerel olarak üretmenin faydaları maliyetli hataların azaldığı anlamına geliyor (üretim parlamenterinde, üretim hattının daha yüksek verim ürettiği anlamına geliyor).Robert Rodriguez/CNET

En büyük maliyet tasarrufu: tek bir web sitesiaracılığıyla doğrudan tüketicilere satmak. Bu, Markayı, Tom Bihn’in Erişim ve alışverişçileri ürünlere bağlamak için ücret talep eden Amazon veya Walmart gibi çevrimiçi pazarlara kesinti yapmasına gerek kalmadan ABD genelinde çevrimiçi alışveriş yapan insanların önüne alır. Ayrıca, genellikle üreticinin fiyatının iki katı ücret alan perakende satış noktalarında satmak için gereken daha yüksek bir fiyattan kaçınır. Tüketicilerle bu doğrudan bağlantı, şirketin müşteri geri bildirimlerine hızlı bir şekilde yanıt vermesine de yardımcı olur, bu da ürünlerinin olumlu profesyonel incelemelerine yol açmıştır (ayrıca e-ticaret inceleme sitesi TrustPilot’ta bir avuç parlayan yorum.)

Tüm bu artılar, Tom Bihn’in şirketin daha yüksek bir fiyatı haklı çıkardığını düşündüğü değeri inşa etmelerine yardımcı olur. Strateji işe yarıyor gibi görünüyor. 1982 yılında bir çalışanla (Tom Bihn’in kendisi) başlayan özel şirket şu anda 55 işçi çalıştırıyor. Şirket satış numaralarını paylaşmadı.

Tüketiciler için, fayda parmak uçlarında daha fazla seçenektir, ancak işletmeler için çevrimiçi perakende karışık bir nimet olabilir.

Araştırma firması Juniper’ın baş analistleri Nick Maynard, “E-ticaret, yerli olarak üretilen malları daha geniş bir kitleye uyabilir,” dedi. Ancak Yetkili, “e-ticaret aynı zamanda muazzam miktarda rekabete de izin veriyor.” diye de ekledi.

ABD’li üreticiler, yapımı daha ucuza gelen ithal ürünler satan şirketlerle karşılaştırıldığında da dezavantajlı durumda.

Bu, hem Tom Bihn gibi müşterilere doğrudan satış yapan işletmeler hem de Amazon veya Target gibi pazar yerlerine güvenen satıcılar tarafından anlaşılan bir ikilemdir. Montana merkezli köpek oyuncağı markası WO’nunsahibi Josh Allen, yerel olarak yaptığı plastik çiğneme oyuncaklarını tuğla ve harç mağazalarında satmanın yanı sıra Amazon’da listeler. Allen, evcil hayvan dükkanları zincirinin bulunmasına yardımcı olmasına rağmen e-ticaretin bir gereklilik olduğunu söylüyor.

“Ülkede tuğla ve harç mağazalarında ulaşılmayacak o kadar çok insan var ki.” dedi.

Bazı işletmeler otomasyona yöneliyor

Adam Ravat, salgın başladığında ABD’de yüz maskeleri yapmak istedi, ancak üretim sürecini tamamen otomatikleştirebilecek teknolojinin kullanılabilir olmasını beklemek zorunda kaldı. Ravat, diğer e-ticaret işlerinin bir parçası olarak, şirketinin doğrudan yapmadığı ürünler için distribütör olarak çalışarak denizaşırı üreticilerle sözleşme yaptı. N95 maske şirketi BNXile ABD’de daha fazla şey yapmaya doğru ilerliyor. Sadece ithal ürünlerle rekabet etmek için işçilik maliyetlerini düşürebildiğinde pratiktir.

Robotik kullanmak bunu mümkün kıldı dedi. “Temelde Çin’in satabileceği fiyata satabilmeliyiz, yoksa sonunda mağlup olacağız.”

Gerekli makineleri sağlayabilecek tedarikçiler bulduğunda, BNX maske yapmaya başladı. Ulusal İş Güvenliği ve Sağlığı Enstitüsü’nü veya N95 maskeleri için niosh sertifikasını beklerken KN95 ve jenerik maskeler yaparak süreçlerini geliştirdi.

Ocak ayından bu yana BNX, Houston’daki bir tesiste üretilen N95 maskelerini satıyor. Fabrikada, midilli fıçısı büyüklüğünde metal bir silindir, bir maskenin ana hatlarını tekrar tekrar düz bir maske kumaş şeridine delinir. Daha sonra, kumaş montaj hattından aşağı yuvarlanır ve elastik bir kayışın uçlarını her anahattın kenarlarına damgalayan iki metal kol kümesine yuvarlanır. Çizginin ilerisinde, uzun malzeme bandı, her maskeyi kesen bir makineye yuvarlanmadan önce konik bir metal parçası boyunca yarı uzunlamasına katlanır.

Ravat’ın iş stratejisini tamamlayan sadece e-ticaret değil, özellikle Amazon’dur. Maskelerini sadece çevrimiçi perakende devinin pazarında satan Ravat, amacının Amazon’da en çok satanlar listesine girmek ve onu toptancı yapmak isteyen maske tedarikçilerini çekmek olduğunu söyledi.

Ravat, müşterilerin yerli olarak üretilen ürünler istediğini düşündüğü için ABD’de maske yapmak için motive değildir (insanların satın alma alışkanlıklarında olmasa bile, kamu yoklamalarında desteklediğibir şey). Bunun yerine, ABD’li işletmelerin artık kendi üretimlerini yapmanın yollarını bulmaları akıllıca. Örneğin, küresel tedarik zincirinin salgından kaynaklanan bozulmayla karşı karşıya kalması durumunda, yerli bir maske tedariki boşlukları doldurabilir. Ravat, bu şirketlerin kendi markaları altında doğrudan müşterilere satış yapacağı tahmininde bulunan beş ila 10 yıl içinde doğrudan denizaşırı maske üreticileriyle rekabet etmeyi beklediğini de söylüyor.

“Distribütör olma günleri sona eriyor.” dedi.

Analistler, doğrudan müşteriye satışların e-ticarette gelişenbir trend olduğu konusunda hemfikir. E-ticaret hizmetleri şirketi Scalefast’ın pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Dan Wallace-Brewster, perakendecilerle tarihsel olarak ortaklık yapan markaların önümüzdeki üç yıl içinde gelirlerinin yarısından fazlasını web sitelerinden elde etmeyi beklediklerini söyledi. Birçok üretici hala stokları takip lamanın ve bireysel siparişleri nakliyenin lojistiğini yapmaya çalışıyor, ancak zamanla sektör gözlemcileri sürecin daha sorunsuz hale gelmesini ve çevrimiçi alışveriş deneyiminin daha büyük bir parçası olmasını bekliyor. GlobalData’daki perakende analiz ekibine liderlik eden Neil Saunders, müşterilerin doğrudan bir markanın web sitesinden alışveriş yapmaya alıştıklarına ve şirketlerin “çok daha iyi marjlar elde ettiğini” söyledi.

Taklitçilerle başa çıkma

Çevrimiçi satışa ek olarak, özel deri ürünleri üreticisi Hardmill Seattle’da bir perakende satış noktasına ve üretim katına sahiptir, burada işçiler Pennsylvania ve orta Meksika’da yapılan deri ruloları alır ve büyük totes, şef önlükleri, kemerleri ve şapkalar yapmak için desenler halinde keserler.

Barrie, yerel mağazanın şirketin üst düzey ürünlerini sergilediğini, ancak şirketin satışlarının çoğunu çevrimiçi yaptığını söyledi. Hardmill web sitesi en çok alışveriş yapanları görür, ardından markanın Amazon mağazası, şirketin perakende devinin pazarının daha sert gerçekleri için stratejisini uyarladığı yer.

Hardmill’in ürünlerini yapmak çok pahalıya mal oluyor ve bu da Amazon’un gurur duyuyor olduğu düşük fiyatlarla çelişebilecek bir primle geliyor. Bu nedenle, hızlı bir şekilde göz atan bir Amazon alışverişçisinin dikkatini çekmek için, şirket daha ucuz ürünlerini listeler. Örneğin, şeflerin bıçaklarını saklamaları için yapılan 20 dolarlık bir tuval rulosu, bankayı bozmadan planladıklarından biraz daha fazlasını harcamak isteyen müşterilere hitap edebilir. Hardmill’in Amazon mağazası, bazı müşterilerin ABD’de yapılan biraz premium ile bir şeyler satın almaya istekli olabileceği sitenin El Yapımı bölümünün bir parçasıdır.

Hardmill kurucu ortağı Ryan Barrie, “İşleri yerel olarak yapmak markamız için çok otantik hissettiriyor,” dedi.

Amazon’da satış, benzer ürünleri daha düşük bir fiyata üretmeye başlayan taklitçileri de getiriyor. Bir Hardmill ürünü iyi satmaya başlar başlamaz, bıçak ruloları dahil, Barrie daha ucuz rakip ürünler gördüğünü söyledi. Ancak rekabet, işi yapmanın bir parçası olarak gören şirketi etkilemiyor.

“Amazon’da durum böyle”, dedi.

Yerel yeteneklere dokunma

Her şey çevrimiçi olmadan önce, işletmeler yerel olarak üretim yapmanın bir ürünü öne çıkarabileceğini buldu. Örneğin, yakınlarda işçilerin olması – şirket dikiş personelini doğrudan Seattle’daki yerel işçi havuzundan işe alıyor – Tom Bihn’in ürünlerinin kalitesini korumasına yardımcı oluyor. Dukich, hatalı malzemeleri yakalamanın veya çantaları yapan insanlar tasarımcılarla aynı binadayken bir ürünün nasıl görünmesi gerektiği konusundaki karışıklığı gidermenin daha kolay ve hızlı olduğunu söyledi. Ve yalnızca e-ticaret stratejisi, müşterilere soru sormak ve satın almaları hakkında geri bildirimde bulunabilecekleri tek bir yere sahip oldukları için güçlü bir bağlantı kurar.

Şirket denizaşırı ülkelerden çantalarını sipariş ettiyse, bir şeylerin işe yaramadığını öğrenmek için çok daha fazla para harcaması ve daha uzun süre beklemesi gerekebilir. Sadece tüm malzemelerin aynı yerde olmasının, özellikle özel sipariş edilen kumaşlar için ek bir fayda sağladığını söyledi. Yerel depodaki bir raftayken denizaşırı ülkelerde hiçbir şey kaybolmaz.

Maske üreticisi BNX için, makineleri çalıştırmak ve değişen sipariş hacimlerini işlemek için yerel yetenekleri kullanmak, robot donanımlı maske tesisi ile Amazon alışverişçisinin kapısı arasında her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlar. Ayrıca, fiyatları düşük tutmaya yardımcı olmak için talep akışlarına ve ebbs’lere yanıt verebilir.

Ravat, “Tam kontrole sahibiz ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına güvenmek zorunda kalmadan müşterilerimize hemen hizmet verebiliriz.” dedi.

Yerel işler yaratma yeteneğinden gurur duyan Allen, bunu yapmanın faydalarından da övgüyle bahsederek. WO, enjeksiyon kalıplı plastik çiğneme oyuncakları yapmak için Bozeman yakınlarındaki bir üretim tesisiyle ortaktır ve peluş evcil hayvan oyuncaklarının üretimini, işçileri evlerinde makine diktiği bir Seattle şirketine sözleşme yapar.

Allen, WO’nun köpek oyuncaklarını Montana bölgesi dışındaki müşterilerin önüne çıkarmak için Amazon’un çok önemli olduğunu söyledi. Allen, e-ticaret pazarının WO’nun ürünlerini “Kong köpek oyuncakları” gibi anahtar kelimeler arayan müşterilere göstermesini sağlar. “Amazon’da köpek oyuncakları satın almaya çalışan insanları hedeflemek gerçekten çok kolay.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu