TEKNOLOJİUncategorized

Havasız lastikler nihayet 2024’te geliyor…

Patlaklara karşı bağışıklık, sürüş hayatınızı değiştirebilecek bir lastik için sadece bir başlangıçtır.

Biz dalmış olan hayatta kalabilir telefonları , bir peynir rende üzerinde sürükleyebilir saatler  ve sen bozmadan katlayabilirsiniz ekranlar , ancak ortak bir çivi yol kenarında araç mahsur edebilirsiniz. Lastiklerin havasını kaybetmesi gerekir, ancak bu şekilde değil.

Michelin, havasız lastikler geliştiren birkaç lastik üreticisinden biridir, ancak bunlar, GM’nin kendi kendini süren otomobillere ilişkin ilk vizyonu kadar olanaksız görünüyordu . Ancak şimdi iki şirket, 2024 yılına kadar pazarda havasız lastiklere sahip olmak için takvime bir iğne koyuyor .

Eğer havasız Michelin Uptis veya dikkatinizi çeken ilk şey  U nique P uncture geçirmez Ti yeniden S istem lastikleri İçlerinden görebilirsiniz olmasıdır. Cam elyaf takviyeli plastik kanatlar, hava basıncından ziyade sırtı destekler. 

Oradan, avantajlar ortaya çıkıyor: Çiviler küçük rahatsızlıklar haline gelir ve genellikle bir lastiği tamir edilemez hale getiren yanak kesikleri  artık mümkün değildir. Lastik şişirme kontrolüne gerek kalmayacaktı ( muhtemelen  bunu yapmak için tavsiyelerimi görmezden geldiniz ) ve çoğu sürücünün zaten gizemli nesneler olarak gördüğü yedek lastiklere, krikolara ve şişirme kitlerine veda edeceğiz. Yılda binlerce kazaya neden olan patlamalar imkansız olurdu.

Uptis lastiklerinin bir de yeşil açısı var: Yanak  kesiklerini ve uygunsuz şişirme nedeniyle hızlanan aşınmayı ortadan kaldırarak her yıl dünya çapında 200 milyon daha az lastiği hurdaya çıkarma vaadi . Bu çevresel fayda, hangi şirketlerin havasız lastikler için kodu kırdığına bakılmaksızın tahakkuk edecektir.

Havasız lastiğe giden yolda izleyeceğim yönler şunları içerir:

  • Bunların ağırlığı ne olacak ? Giderek artan elektrikli otomobil dünyası zaten yeterince büyük.
  • Nasıl mı götürmek ? Sürüş tutkunları, otomatik şanzımanlar ve elektrikli hidrolik direksiyon konusunda olduğu gibi kıyafetlerini de değiştirecekler, ancak geri kalanımız daha iyi sürüş kalitesine açığız. 
  • Onlar Are sessiz ? Otoyollardan yayılan ve tüm o çirkin ses duvarlarına ilham veren gürültünün ana nedeni lastik temasıdır .
  • Bunlar günümüzün jantlarıyla tamamen  uyumlu mu olacak yoksa Uptis için tasarlanan yeni jantlara mı uygun? 
  • ABS ve stabilite kontrolü gibi mevcut oto  güvenlik sistemleri Uptis lastikleriyle düzgün çalışabilir mi? 
  • Özellikle kanatlara toplanıp buza dönüşürse, ne kadar iyi  kar dökecekler?
  • Neye mal olacaklar ?

Havasız lastikler, ileriye doğru gecikmiş bir sıçrama olacaktır. Günümüzün pnömatik olanları, içten yanmalı motorlu arabalara kadar uzanıyor ve bunların hangi yöne gittiğini biliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu