TEKNOLOJİ

Eski Genesis yöneticileri, eski şirket iflasa yaklaşırken kripto hedge fonu için milyonlar topladıklarını iddia ettiler.

 

Firmada beş yıldan fazla bir süre çalıştıktan sonra Eylül ayında Genesis’ten ayrılan Matt Ballensweig, Aralık ayı ortalarında potansiyel bir yatırımcıya, Hunting Hill Digital adlı başlattığı bir fonla ilgili bir mesaj gönderdi. Ballensweig, Bessemer Venture Partners’tan 30 milyon dolarlık bir para sonrası değerlemeyle 2,5 milyon dolar güvence altına aldığını söyledi ve mesajda kendisinin ve ortaklarının 5 milyon dolar daha toplama sürecinde olduğunu yazdı.

 

Mesajda, fonun “amiral gemisi ürününün” 2023’ün ilk çeyreğinde hayata geçeceği belirtildi.

Mesajda, fondaki diğer ortakların arasında Genesis’te altı yıldan fazla bir süre geçiren Martin Garcia ve Genesis’in eski ticaret başkanı Reed Werbitt’in de yer alacağı belirtildi. Werbitt, Garcia ve Ballensweig, 2022’de aynı zamanda Genesis’ten ayrıldı.

Barry Silbert’in Dijital Para Birimi Grubu’na ait olan Genesis, Kasım ayında kripto borsası FTX’in çöküşünün neden olduğu endüstri bulaşmasında en son kayıp olan Perşembe günü iflas koruması için başvuruda bulundu. İflas başvurusunda Genesis, toplam yükümlülükleri 1,2 milyar dolar ile 11 milyar dolar arasında değişen 100.000’den fazla alacaklıyı listeledi.

Ballensweig, Genesis’in borç verme kitabının patlamasını çevreleyen yasal dosyalarda seçildi. Bir kripto borsası ve büyük bir Genesis müşterisi olan Gemini, Ballensweig’i Temmuz ayında Gemini’ye Genesis’in finansal olarak istikrarlı olduğuna dair yanlış bir şekilde güvence vermekle suçladı. Gemini, Ballensweig’in temsilcilerine Genesis’in “işletecek sermayesi” olduğunu söylediğini iddia etti. uzun vadede” diyerek mahkeme dosyalarına göre.

Ballensweig, Gemini tarafından kendisine karşı yapılan iddialar veya son sermaye zammı hakkında yorum yapma talebine cevap vermedi.

Ballensweig son dokuz ayını Genesis’te genel müdür ve ticaret ve borç verme eş başkanı olarak geçirdi.

Ballensweig, eski Genesis çalışanlarının hedge fonu Hunting Hill’den Adam Guren ile bir araya geldiğini söyledi. Hunting Hill, 2010 yılında başlatılan ve 2020’de bir kripto fırsatları fonu ile dijital varlık yatırımına geçen 718 milyon dolarlık bir hedge fonudur.

Hunting Hill, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ballensweig, amiral gemisi ürününü “alfa multistrat (delta nötr)” veya çok stratejili, düşük riskli, yüksek getirili yatırımlarda uzmanlaşmış bir fon olarak sundu. Üçlünün ayrıca “En İyi 25 Endeksi” ve “DeFi beta” da dahil olmak üzere iki beta ürünü daha piyasaya süreceğini de sözlerine ekledi.

“Değerli bir erken partner olacağını düşün,” dedi Ballensweig konuşmasında.

Ballensweig, bir fon başlatmak isteyen tek Genesis şapı değil. Genesis’in eski başkan yardımcısı Roshun Patel, neredeyse dört yıl sonra Mart ayında şirketten ayrıldı ve 2022’nin ortalarında yeni bir fon için nakit para topluyordu. CNBC, Garcia, Werbitt ve Patel’e zamları hakkında yorum yapmaları için ulaştı ancak hemen geri dönüş almadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu