LİFE STYLE

Minnesota Timberwolves’ın sahibi Alex Rodriguez, ‘finansal hayatımı değiştiren’ kitap da dahil olmak üzere en sevdiği 5 kitabı paylaşıyor.

Alex Rodriguez, Prens Harry ile dünyanın geri kalanı kadar ilgileniyor.

NBA’den Minnesota Timberwolves’ın ortak sahibi ve eski New York Yankees All-Star üçüncü kalecisi bu hafta en sevdiği beş kitabı Instagram takipçileriyle paylaştı ve İngiliz kraliyetinin şut vuruşu büyük pay aldı.

Spotrac’a göre 24 sezonluk oyunculuk kariyeri boyunca 455 milyon dolar kazanan New York doğumlu Rodriguez, “Finansal hayatımı değiştiren” kitabı ” Zengin Baba, Zavallı Baba ” olarak adlandırdı.

“Zavallı ailemin bana öğrettiklerinin gerçekten somut örneğiydi ve tam tersini, kızlarıma öğretiyorum” dedi.

40′tan fazla dilde on milyonlarca kopya satan kişisel gelişim kitabı, yazar Robert Kiyosaki ve biyolojik babası “fakir baba” ve en iyi arkadaşının babası “zengin baba” hakkında alegorik bir hikaye. ”

Kiyosaki, okuyucularına her iki adamla yaşadığı deneyimlerin hayata finansal bakış açısını nasıl şekillendirdiğini anlatıyor ve parayla ilgili bugüne kadar takip ettiği dersleri paylaşıyor .

Rodriguez ayrıca efsanevi NBA koçu ve yöneticisi Pat Riley’nin “The Winner Within”ini tavsiye ediyor ve kitabı, başarı üzerine bir meditasyon ve bunu başarmak için gerekenler üzerine “bugün 30 yıl öncesinden bile daha alakalı” olarak adlandırıyor.

Listesini tamamlayan Rodriguez, hepsi aynı hayalet yazar olan JR Moehringer tarafından yazılmış bir üçlü anı kitabı önerdi.

Rodriguez, Prens Harry’nin “Spare”ine ek olarak, Moehringer’in Amerikalı tenis yıldızı Andre Agassi için 2009′da “Open” ve Nike’ın kurucusu Phil Knight için 2016′da “Shoe Dog” üzerinde çalışmasını beğendi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu