LİFE STYLEUncategorized

Alec Baldwin, Rust film setinde ölümcül çekimin yasını tutuyor: ‘Kelime yok’

Halyna Hutchins ve yönetmen Joel Souza, Santa Fe İlçesi Şerif ofisine göre “Alec Baldwin tarafından bir pervane ateşli silah boşaltıldığında vuruldular”.

Aktör Alec Baldwin, perşembe günü batı filmi Rust’ın New Mexico setinde bir görüntü yönetmeninin ölümüne değinen bir bildiri yayınladı.  

42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins ve filmin 48 yaşındaki yönetmeni Joel Souza, Santa Fe County Şerif’in ofisine göre “Alec Baldwin tarafından bir pervane ateşli silah ateşlendiğinde vuruldular”. Hutchins, helikopterle Albuquerque’deki New Mexico Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldükten sonra öldü. Souza, ambulansla Santa Fe’deki Christus St. Vincent Bölgesel Tıp Merkezi’ne götürüldü, burada tedavi gördü ve o zamandan beri serbest bırakıldığı bildirildi . 

Baldwin  , Cuma günü Twitter’da yaptığı açıklamada , “Eşimiz, annemiz ve çok sevdiğimiz meslektaşımız Halyna Hutchins’in hayatını alan trajik kazayla ilgili şok ve üzüntümü ifade edecek kelime yok.” Dedi . 

Şerif ofisine göre, olayla ilgili olarak herhangi bir tutuklama veya suçlama yapılmadı ve olayın “açık ve aktif” bir soruşturma altında olduğunu söyledi. 

Baldwin Cuma günkü açıklamasında, “Bu trajedinin nasıl gerçekleştiğini ele almak için polis soruşturmasıyla tamamen işbirliği yapıyorum ve kocasıyla temas halindeyim, ona ve ailesine desteğimi sunuyorum.” Dedi. “Kocası, oğulları ve Halyna’yı tanıyan ve seven herkes için kalbim kırıldı.”

Hutchins’i öldüren ve Souza’yı yaralayan pervane silahı, “canlı tek tur” içeriyordu, pervane ustalarını kapsayan birlik olan IATSE Local 44, üyelerine bir e-postada söyledi.  Variety tarafından alıntılanan e-postada,  IATSE Yerel 44 Sayman Sekreteri Anthony Pawluc, olayın “yanlışlıkla silah tahliyesi” olduğunu söyledi. Sendika, Rust’taki pervane ustasının Local 44 üyesi olmadığını söyledi. 

Cuma günü,  Los Angeles Times Rust kamera ekibinin çekimden birkaç saat önce çalışma koşullarını protesto etmek için setten ayrıldığını bildirdi . 

Yayında, “Konuya aşina olan ve yorum yapma yetkisi olmayan üç kişiye göre, kamera operatörleri ve yardımcıları, uzun çalışma saatleri ve maaş çeklerini alma şikayetleri de dahil olmak üzere düşük bütçeli filmle ilgili koşullar nedeniyle hüsrana uğradılar” dedi. CNET KÜLTÜRÜ

Akıştan süper kahramanlara, memlerden video oyunlarına kadar en harika haberlerle beyninizi eğlendirin.BENİ KAYDET!

Kaydolarak Kullanım Koşullarımızı kabul etmiş ve Gizlilik Politikamızdaki veri uygulamalarını kabul etmiş olursunuz . İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Hutchins, birçok kısa filmin yanı sıra Joe Manganiello’nun oynadığı 2020 gizemli gerilim Archenemy üzerinde çalışmıştı . 2019’da American Cinematographer dergisi onu yükselen yıldızlarından biri olarak seçti.

“The entire cast and crew has been absolutely devastated by today’s tragedy, and we send our deepest condolences to Halyna’s family and loved ones,” Rust Movie Productions, the production company behind the independent feature, said in a statement Thursday night.

“We have halted production on the film for an undetermined period of time and are fully cooperating with the Santa Fe Police Department’s investigation. We will be providing counseling services to everyone connected to the film as we work to process this awful event.”

1880’lerin Kansas’ında geçen Rust , uzun süredir ayrı yaşadığı dedesi Harland Rust ile birlikte kaçan 13 yaşındaki bir çocuğu, yerel bir çiftlik sahibini kazara öldürmekten asılmaya mahkum edildikten sonra Baldwin’in canlandırdığı Harland Rust ile takip ediyor. Baldwin, Souza’nın yazıp yönettiği western’in ortak yapımcılarından. Ayrıca Jensen Ackles, Frances Fisher, Brady Noon ve Travis Fimmel’i de canlandırıyor.

İlk olarak 21 Ekim 2021’de 20:59 PT’de yayınlandı.TV ve Filmler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu