İşYiyecekler

McDonald’s yanlışlıkla bir müşteriye 5.000 dolar nakit verdi. İade ettikten sonra TikTok’ta viral oldu

İyi bir Samiriyeli, bir McDonald’s araba servisinde unutulmaz deneyimini paylaştıktan sonra TikTok’ta viral oldu.

Josiah Vargas, kahvaltı siparişini alırken, penceredeki çalışanın kendisine sipariş ettiğinden fazlasını verdiğini fark etti.

2 milyondan fazla izlenen ve yaklaşık 500.000 beğeni lana videoda , “McDonald’s’a yeni gittim ve bana Sosis McMuffin’imi ve bu çantayı verdiler.” peşin.

Vargas, McDonald’s’ın dışındaki otoparkta otururken yanlışlıkla kendisine 5.000 dolar verildiğini tahmin etti.

“Ve şimdi bunu iade etmem gerekiyor çünkü ben iyi bir insanım, sanırım,” dedi. “Bunu bana neden yaptınız? Bu parayı ne kadar çok istediğimi biliyor musunuz? Neden beni bu duruma soktunuz?”

Vargas ihtiyatlı bir şekilde restorana geri döndüğünü ve çantayla çalışanlara yaklaştığını ve şaka yollu “buradan kara para aklayıp aklamadıklarını” sorduğunu kaydetti.

Vargas çantayı verirken bir McDonald’s çalışanının “Aman Tanrım, sana gerçekten sarılmak istiyorum,” dediği duyuluyor. “Senin bir fotoğrafını çekmek istiyorum.”

Daha sonra gülümseyen bir Vargas, çalışanların kendisine bolca teşekkür ettiğini ve iddiaya göre birkaç kişinin onun hizmet eylemi nedeniyle gözyaşlarına boğulduğunu söylüyor.

İşçiler önce Vargas’a gelecek ay McDonald’s siparişlerinin bedava olacağını söyleyerek ödüllendirdiler, ancak o işten çıkarken ona daha fazlasını vermeye karar verdiler.

“Arabayla uzaklaşırken, bana 200 dolar vermek için beni aradılar” dedi. ″İyilik yapın millet. 5.000 doları iade edin ve 200 doları alın ve bir ay boyunca bedava McDonald’s alın. İyi ticaret değeri.”

Bir McDonald’s temsilcisi, CNBC Make It’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Vargas, TikTok profilinde 5.000 $ toplamayı umduğu bir GoFundMe sayfasının bağlantısını paylaştı. Pazartesi öğleden sonra toplam 145$’a ulaşan altı bağış aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu