TEKNOLOJİUncategorized

Pikmin Bloom: Pokémon Go yaratıcıları neden Nintendo ile tekrar çalışıyor?

Pokémon Go’nun artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi ile Mario yaratıcısı Shigeru Miyamoto’nun yaratıcılığını birleştirirseniz ne elde edersiniz?

Cevap, dünyanın en ünlü mobil oyunlarından bazılarının yaratıcıları olan Nintendo ve Niantic’ten yepyeni bir oyun olan Pikmin Bloom.

Pokémon Go ve Harry Potter Wizards Unite gibi, Pikmin Bloom da sanal grafikleri ve karakterleri akıllı cihazlarımız aracılığıyla gerçek dünyanın üzerine katmanlayarak hayata geçiren özel bir teknoloji olan AR’yi kullanıyor.

Diğer Nintendo serileri kadar iyi bilinmese de, oyuncunun bulmacaları çözmek için gerçek zamanlı strateji taktiklerini kullandığı Pikmin oyunları 2001’den beri piyasada ve Mario ve The gibi ikonik Nintendo markalarının arkasındaki adam Shigeru Miyamoto tarafından yaratıldı. Zelda Efsanesi.

Pikmin Bloom’da küçük bir uzaylı ırkı ile çalışacak, onları gerçek hayattaki adım sayınızla “kuluçkaya yatıracak ve büyütecek”, ardından gerçek hayattaki konumunuzda güzel sanal çiçekler dikmek için onlarla birlikte çalışacaksınız.

Niantic’in patronu John Hanke BBC podcast’e, Press X To Continue, “Benim için oyunun kalbi, günlük yürüyüşünüzde, aslında giderken çiçek ekebilmenizdir” dedi.

“Bu çiçek izini arkanda bırakarak sıradan olanı daha güzel bir dünyaya dönüştürüyorsun.

“Bu ortak bir şey, bu yüzden daha fazla insan oynadıkça, tüm ‘dünyanın’ çiçeklerle dolacağını düşünüyoruz.”

Miyamoto’nun yaratıcılığına güvenen Hanke, Pikmin’in yepyeni bir şey denemek için “yeterince açık” ve “sadece mevcut bir Nintendo oyununun başka bir versiyonunu yapmaya çalışmakla kalmayan” bir franchise olduğunu söylüyor.

Hanke, AR’nin özellikle özel bir oyun türü olduğunu, çünkü PC’nizin veya konsolunuzun önünde oturmanızı gerektirmediğini, ayrıca tamamen rekabetçi olmadığını söylüyor.

Pokémon Go ve diğer artırılmış gerçeklik oyunları gibi, hareket etmenizi ve daha fazla egzersiz yapmanızı sağlamak için de harika bir yoldur.

Hanke, “Yürümenin yalnızca fizyolojik yararlarını değil, aynı zamanda zihinsel sağlık yararlarını da anlatan bir sürü araştırma ve çalışma var,” diye açıklıyor.

“Ruh halinden yaratıcılığınıza ve üretkenliğinize kadar her şey yürüyerek daha iyi hale gelir.

“Oyunun amacı sizi eğlendirmek, eğlenmek ve dışarıdayken hayatınızı biraz daha büyülü hale getirmek.

“Ama eğer seni daha iyi hissettirecek ve biraz daha mutlu edecek bir şeye itiyorsa, o zaman bu harika.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu