TEKNOLOJİUncategorized

Surface Duo 2 incelemesi: Microsoft’un katlanır telefonu yenilikçi, ancak pratik değil…

Surface Duo 2, bugün için hala yeterince pratik olmayan telefonların nereye yönelebileceğine bir bakış gibi geliyor.

Microsoft’un Surface Duo 2’si  bir İsviçre Çakısı gibidir. Dijital bir kitaba, küçük bir tablete, hemen her yerde destekleyebileceğim bir ekrana veya T-Mobile Sidekick’i anımsatan bir mini dizüstü bilgisayara dönüşebilir . Ama olmasını istediğim tek şey bu değil: mükemmel bir telefon.

Surface Duo 2, Microsoft’un ikinci nesil katlanabilir cihazıdır ve 21 Ekim’de 1.500 $’dan (1.349 £, 2.319 AU $) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Şirketin katlanabilir bir cihazdaki ilk girişimi, gecikmeli performans ve üst düzey bir telefondan bekleyeceğiniz özelliklerin eksikliğinden muzdaripti – Microsoft’un açıkça ciddiye aldığı iki eleştiri. Şirket  , Surface Duo 2’ye daha güçlü bir Qualcomm Snapdragon 888 işlemci yerleştirdi, ekranların yenileme hızlarını artırdı ve üç lensli kamera ve 5G desteği gibi daha önce eksik olan teknolojileri ekledi.

Bu değişiklikler Surface Duo 2’yi bir telefon olarak Microsoft’un ilk katlanabilir ürününden çok daha yetenekli hale getiriyor. Ancak sorun şu ki Surface Duo 2 gibi bir cihazın fiyatına değmesi için sadece daha hızlı performans ve daha iyi kameralardan daha fazlasına ihtiyacı var. 

Performans sorunları (çoğunlukla) giderildiğinde, ikiye katlanabilen iki ekranlı bir cihazın çekiciliğini görmeye başladım. En büyük sorun, Surface Duo 2’nin sıra dışı boyutunun, günümüzün normal şekilli akıllı telefonlarının sunduğu bazı kolaylıklardan fedakarlık etmenizi gerektirmesidir. Ayrıca, çoğu uygulama henüz iki ekran deneyimi için optimize edilmemiştir. Bunlar takaslar, pek çok insanın fiyat için yapmaya istekli olduğundan emin değilim. 

Surface Duo 2’nin sınırlamaları tavsiye etmeyi zorlaştırıyor. Ancak bu telefon herkes içinse, üretkenliği ve eğlenceyi her şeyin üstünde tutanlar içindir. Kitap okumak, Microsoft Office uygulamalarında çalışmak ve video oyunları oynamak için daha fazla ekran alanına sahip olmak bir telefonda sizin için kolaylıktan daha değerliyse, Surface Duo 2’den memnun olabilirsiniz. çift ​​ekran deneyimi daha parlak hissettiriyor. 

Duo’yu Surface Duo 2’ye yerleştiren şeyle başlayalım: çift ekran tasarımı. Orijinali gibi, Surface Duo 2, cihazın ortasından aşağıya doğru uzanan bir menteşe ile birbirine bağlanan iki ekrandan oluşuyor. Bana dijital küçük bir kara kitabı ya da bir Pokedex’i hatırlatıyor . 

Microsoft’un yeni telefonunun bir konuşma parçası olduğu inkar edilemez. Surface Duo 2’yi bir grup arkadaşımın önünde ilk kullandığımda, onu çantamdan çıkardıktan hemen sonra sorular gelmeye başladı. Bu, Samsung Juke’a sahip olduğum 2000’lerin başından beri olmadı . 

Surface Duo 2, selefi ile aynı genel şekle sahip ancak bazı yükseltmeler var. Her AMOLED ekran, eski modeldeki 5,6 inç ekranlara kıyasla 5,8 inçte biraz daha büyüktür. Kombine, bu, Surface Duo 2’ye orijinalin 8.1 inç ekran alanına kıyasla toplam 8.3 inçlik bir görüntü alanı verir. 

Her iki ekranın her biri daha yüksek 90 Hz yenileme hızına sahiptir, bu da kaydırmanın şaşırtıcı derecede hafif ve zahmetsiz olmasını sağlar. Başka bazı fiziksel değişiklikler de var: Surface Duo 2 yeni bir obsidyen siyah rengiyle geliyor ve arka tarafında yeni bir üç lensli kamera çıkıntısı var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu