TEKNOLOJİUncategorized

Microsoft Surface donanım etkinliği 22 Eylül’e ayarlandı, işte neler beklenir…

Microsoft, 22 Eylül Surface donanım etkinliğinde yakın zamanda tanıtılan Windows 11’e dayanan yeni bir bilgi işlem cihazı yelpazesini başlatacak. Söylenti değirmeni, Microsoft’un Surface Duo 2 akıllı telefonlarını tanıtacağını ve ayrıca geçen yılki Surface Book 3 dizüstü bilgisayarına ve yenilenmiş bir Surface Pro’ya bir halef getireceğini söylüyor.

Microsoft, Surface etkinliğinin 22 Eylül’de 8.30 IST’de gerçekleşeceğini zaten duyurmuş durumda. Şirketin cihazlar ve Windows 11 hakkında konuşacağını öne süren sanal etkinlik için medya davetleri de gönderiliyor. İlk raporlara göre Surface Duo 2 Android destekli , çift ekranlı akıllı telefon ve Ekim 2019’da tanıtılan orijinal Surface Duo’dan çok fazla yükseltme ile geliyor. Telefonun fiyatı 1.399 $

Surface Duo 2’nin çift ekranlı tasarım, iki OLED ekran ve selefi gibi 360 derece menteşe mekanizması ile gelmesi bekleniyor. Yeni telefon önemli yazılım düzeyinde iyileştirme ile gelebilir ve Geekbench’e göre Qualcomm Snapdragon 888 SoC, 5G desteği ve Android 11’e sahip olacak.

Microsoft’un lansman etkinliğinde Surface Book 3’ün halefi olan Surface Book 4’ü getirmesi bekleniyor. Yükseltilen sürüm gerçek yüzey olacak Laptop Pro. Takma addaki değişiklikler, hem 13,5 hem de 15 inç sürümler için ayrılamaz bir 14 inç ekran içerecek şekilde yeniden tasarlanabilir. Yeni Surface Pro modelinin 22 Eylül etkinliğine hazır olması bekleniyor. Surface Pro 7 ve Surface Pro 7+ üzerinde bazı iyileştirmeler içerebilir.

Windows 11, 5 Ekim’den itibaren kullanıma sunulacak. Şirket, Microsoft genel kullanım için yeni Windows deneyimini getirdiğinde sunmak için Windows 11 ile birlikte sunduğu şirket içi Surface ürün yelpazesinden bazılarına sahip olacak. Ancak devam eden çip ve bileşen sıkıntısı, yeni cihazların küresel pazarlara kullanılabilirliğini caydırabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu