TEKNOLOJİ

Zillow dördüncü çeyrek kazançlarının ardından hisse senedi yükseldi

Hisse senetleri, şirketin analistlerin üst ve alt satırlardaki beklentilerini aşan dördüncü çeyrek kazançlarını açıklamasının ardından Çarşamba günü genişletilmiş işlemlerde% 3’ten fazla yükseldi.Arjantin

Şirket şunları yaptı:

  • Hisse başına kazanç: Refinitiv’e göre, analistler tarafından beklenen 21 sente karşı düzeltilmiş 7 sent
  • Gelir: Rfinitiv’e göre, analistler tarafından beklenen 435 milyon dolara karşı 415 milyon dolar

Dijital gayrimenkul şirketi, çeyrek için 72 milyon dolarlık konsolide net zarar ve aynı dönem için 73 milyon dolarlık konsolide düzeltilmiş FAVÖK bildirdi.

Şirketin İnternet, Medya ve Teknoloji segmentinin geliri, yıllık% 417’lük bir düşüşle 14 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirketin işinin büyük bölümünü temsil eden bu segment, acenteler ve tüketiciler için çeşitli hizmetler içermektedir.

Zillow’un mobil uygulamalarına ve web sitelerine gelen trafik, dördüncü çeyrekte aylık ortalama 198 milyon tekil kullanıcıya ulaştı ve yıldan yıla sabit kaldı.

Zillow’un kira geliri yıldan yıla %13 artarak 68 milyon dolara yükseldi. Şirket, çok aileli mülklerde güçlü trafik ve büyüme görmeye devam ettiğini söyledi.

Şirket, 2021 yılında ev satın alma işinden çıkacağını açıkladı.

“2022’de yavaş ve zor bir konut piyasasında gezinirken, gözlerimizi geleceğe diktik – konut süper uygulamasını oluşturma vizyonumuz,” dedi Zillow kurucu ortağı ve CEO’su Rich Barton.

Şirket, yatırımcılarla üç aylık görüşmesini saat 5:<>’de ET’de gerçekleştirecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu