UncategorizedWorld

Bu hafta CNET’ten 9 harika okuma: Tedarik zinciri, Steve Jobs, Facebook ve daha fazlası…

Alışveriş alışkanlıklarınızın tedarik zincirini nasıl bozduğuna dalıyoruz, Steve Jobs’un ölümünün 10. yıldönümündeki mirasını inceliyoruz ve Facebook kesintisini değerlendiriyoruz.

Satın al butonuna tıkladığınızda, sipariş ettiğiniz ürünler sihirli bir şekilde kapınıza gelmez. Gemiler, vinçler, trenler, kamyonlar ve daha fazlasını alır. Ve bir noktada bir hıçkırık olduğunda, dalgalanma etkileri devam eder. Tüketici ekonomisinin rahatsız edici yeni gerçeği bu: daha yüksek fiyatlar, uzun gecikmeler ve sadece hayal kırıklığı.

CNET editörü Kent German, Road Trip 2021: Made in America serimiz için yazdığı hikayede , ABD’nin en işlek limanlarından biri olan Oakland limanından başlayarak küresel tedarik zincirinin birçok ulaşım bağlantısında size yol gösteriyor. “Limanlar olmadan” diyor oradaki bir yönetici, “bu ürünlere sahip değilsiniz veya çok pahalılar çünkü onları içeri uçurmanız gerekiyor.” 

Bu hikaye, bu hafta CNET’te ortaya çıkan birçok derinlemesine özellik ve düşündürücü yorum arasında yer alıyor. İşte böyle. Bunlar kaçırmak istemeyeceğiniz hikayeler:

Hiç olmadığı kadar alışveriş yaptın. Tedarik zinciri bununla başa çıkamadı

Ürünleri taşıyan karmaşık küresel sistem, pandemiye kadar büyük ölçüde çalıştı. Artık sistemin değişmesi gerekiyor.

Bir sonraki Steve Jobs arayışı Silikon Vadisi’ni nasıl mahvediyor? 

Apple’ın kurucu ortağı, teknolojiye bakışımızı değiştirdi. Ölümünden on yıl sonra, teknoloji endüstrisi kendine bakışını değiştiriyor.  

Steve Jobs, Apple ve teknoloji tarihini değiştirebilecek Michael Dell ile anlaşma yapıyor 

Michael Dell, Jobs’ın Dell’i Mac yazılımını Intel tabanlı bilgisayarlarda çalışacak şekilde lisanslamaya ikna etmeye çalıştığı zamanlar da dahil olmak üzere, teknoloji simgesiyle ilgili anılarından bahsediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu